PETER CETARA ?

Trip Start Apr 30, 2010
1
9
72
Trip End Jun 03, 2010


Loading Map
Map your own trip!
Map Options
Show trip route
Hide lines
shadow

Flag of Italy  , Campania,
Tuesday, May 4, 2010

GÜN 6 Günlerden Salı
Hava çok bulutlu ve kapalı.08:30-09:00 a doğru kalktım.Dün gece bir hayli lkaçırmışım .Hala başım dönüyor.Bayağı sarhoşum.Kahvemi hazırladım ayılmağa çalışırken ,Ayşe 11.00 e doğru uyandı.Bende bu arada yazı ..kitap ve hesap işlerini hallettim.Öğleden sonra 15.00 te yola düştük.Nermin bizi nasılsa Coasta Amalfitano ya soktu.Yol oldukça zorlu bir yol.Antramanı olmayanlar için bir kabus olabilir .Benim Şahbaz bu yol için biraz iri biraz da geniş kalıyor.Bir de karşıdan otobüs gelince bayağı zorlanıyorsunuz.
Sırayla Cetara ,Maiori, Minori ye uğradık.Cetara çok şirin ve küçük bir kasaba .Kahvemizi kıyıda içip devam etmeğe karar verdik.Bir cenazeye takıldık tüm şehir geçmeden yola devam etmek mümkün
değil...Hala anlayamadığım konu Chicago nun Peter Cetera sı ile buranın ne ilgisi olduğu ?
 Her neyse esas bilgi bu:

Cetara Campania bölgesinde ,Salerno nun bir kazası....Amalfi kıyısında vakti zamanının balıkçı kasabası...880 yılında müslümanlar tarafından kurulmuş..
yakın bir tarihe kadar özellikle ton balığı avcılarının yerlştiği bir kasaba olarak parlamış.Yerin adının büyük olasılıkla latince Cetaria ,yunanca Keteia dan geldiği sanılmaktadır anlamı almadraba italyanca tonnara veya cetari büyük balık avcıları demekmiş. 


Buraya haddim olmayarak Peter Cetera nın bir şarkısı eşliğinde bizim küçük bir videomuzu koyuyorum.Hocam eğer kök olarak buralı ise helal olsun ...

Her gün,günün karelerini toplayarak video haline getirdim ve kolaylık olsun diye You tube'a koydum ...ilgileniyorsanız aşağıdaki linki tıklamanız yeterli:

http://tripwow.tripadvisor.com/tripwow/ta-00a1-5614-9370?lb
 
 
Slideshow Report as Spam
  • Your comment has been posted. Click here or reload this page to see it below.

  • You must enter a comment
  • You must enter your name
  • Please enter your email address to receive notification

Use this image in your site

Copy and paste this html: