COMO'DA MENAGGİO

Trip Start Apr 30, 2010
1
52
72
Trip End Jun 03, 2010


Loading Map
Map your own trip!
Map Options
Show trip route
Hide lines
shadow

Flag of Italy  , Lombardy,
Monday, May 24, 2010

 GÜN 26 Günlerden Pazartesi
Sabah hava neşeli ve güneşli idi.Göl dümdüz.Karıncalar su içer modunda.Ben gölgeye çekildim ve işlerimi tamamladım.Ayşe geç uyandı.Kahvaltıda bir durum muhakemesi yaptık ve bizim Şahbazın çalışmayan air conditionner censor unu acep burada bulurmuyuz diye baktırmağa karar verdik.Maalesef sensörümüz yok .Oradan markete gittim.Bu gün tam bir keşif günü oldu.Önce İsviçreye gitmek için vize gereği olmadığını ve Schengen vize kabul ettiklerini hayretle öğrendim.Bu nasıl seyahat etmek diye kendime yine kızdım.Şimdi hudut polisinin el sallaması daha iyi anlaşılıyor.Buradan Lugano ya gidebiliyoruz Otobüs az ama çözüm var gibi duruyor.Bileti bir dükkandan alıyoruz.Durak ta alakasız bir yerde.Olsun keşfin faydaları bunlar.Son dakikaya kalırsa ahmak gibi oradan oraya sürüklenip durursun.Bu keşif gezisinden kampa döndüm.
Market ürünleri ile güzel bir öğle yemeği çektik.Akşamüstü 16:00 ya kadar oyalandık.16:00 da Şahbaza atlayıp Menaggio nun yolunu tuttuk.Amalfi ye göre tahammül edilir 12 km lik bir yolu var.Porlezza nın konumu aynen planımda öngördüğüm gibi muhteşem. Kamptan 12 km sonra Lugano gölünden Como Gölüne varıyorsun.Tam Bellagio nun karşısına çıkıyorsun .Como gölü oldukça uzun bir göl haritada bakınca sanki koşan bir adama benziyor. Bellagio da tam koşucunun tenasül uzvunda ..Menaggio vapur iskelesinden vapur saatlerini öğrendik.Dönerken Bellagio dan döneceğiz.Menaggio çok şirin tertemiz ve çok düzenli bir kasaba.Etrafta pahalı oteller var .Bu como gölünde helal para ile yaşanmaz gibi görülüyor .
Biraz etrafı dolaştık ve bir lokanta peyledik tam Bellagio ya bakıyor adeta Boğazdasın.Suyun kenarına oturup Bellagio nun ışıklarına dalmak güzel olur diye düşündük fakat pazartesi günleri kapalıymış.Tekrar geliriz .Daha buralardayız.

Her gün,günün karelerini toplayarak video haline getirdim ve kolaylık olsun diye You tube'a koydum ...ilgileniyorsanız aşağıdaki linki tıklamanız yeterli:
 http://www.youtube.com/watch?v=5GvK1twdZTo

     
Slideshow Report as Spam

Use this image in your site

Copy and paste this html: