PRAGUE

Trip Start Jun 29, 2008
1
20
88
Trip End Sep 10, 2008


Loading Map
Map your own trip!
Map Options
Show trip route
Hide lines
shadow
Where I stayed
Zizkov Camping

Flag of Czech Republic  , Bohemia,
Saturday, July 12, 2008

GÜN 15 Günlerden Cumartesi
Bugün seyahatimizin 15 günü.Vallaha sanki dün çıkmışız gibi.Sabah erken uyandım.Bermutad yıkandım ve Ayşe uyurken tüm notlarımı alıp.Elektriğe ulaştım.Bütün hesap kitap ve kayıt işlerimi tamamladım.Ayşecik uyandı.Öğlene kadar dinlendik.Ben çamaşırlarımı yaptım.Odamızı düzenledik.Öğlen şarap peynir ve çorba işlerine daldık. Akşam üstü 16:00 gibi hazırlanıp şehre indik.Programa göre bugün şehrin yüksek tepelerine çıktık.Sarayın oradan resimler çekildi.Ayşecik şehre ilk kez geliyor ve şehri çok sevdi.Bu Prag böyledir insanı etkiler doğrusu.Tepelerde biraz oyalandık ... biraz dinlendik ve tekrar aşağı indik.Charles köprüsünden geçerken yine fırtına ve yine "wish you were here" dinlemeler.Şehir içinde biraz dolaşıp oyalandık.Hediyelik eşya dükkanlarının çoğunu türkler işletiyor diyebilirim.Dolaysıyla eski şehir içinde dolaşırken Türkçenize dikkat ediniz.
Yemek konusunda tekrar Pizzacımıza gitmeğe karar verdik. Bu kez Pizza yı denedik.
Saat 21:00 de tramvayımıza binip tekrar kampımıza döndük.Kampımızın konumu muhteşem .10 dakikada merkeze gidebiliyorsunuz.Tekrar kırmızı şarabımızı açtık .Bu italyan kırmızısı çok güzel oluyor.Biraz güzelleşip yattık. 
 Ülkenin dünya çapında tanınan ürünleri
kristal ve cam işlemeleri ve granattir. Bunun yanında bira gerek üretim ve gerek kültür olarak ülkenin en önemli sembollerindendir. Türkiye dahil olmak üzere pek çok ülkede yerel bira üreticileri, isim haklarını, başta Bohemya bölgesine bağli Pilsen şehri olmak üzere bu ülkeden almıştır.
Hergün,günün karelerini toplayarak video haline getirdim ve kolaylık olsun diye You tube'a koydum ...ilgileniyorsanız aşağıdaki linki tıklamanız yeterli:
 http://www.youtube.com/watch?v=JvL-oPk6L4I
Slideshow Report as Spam

Use this image in your site

Copy and paste this html: