GRAZ'A DOĞRU

Trip Start Jun 29, 2008
1
14
88
Trip End Sep 10, 2008


Loading Map
Map your own trip!
Map Options
Show trip route
Hide lines
shadow

Flag of Austria  , Styria,
Monday, July 7, 2008

GÜN 10 Günlerden Pazartesi
Saat 06:20 de kalktım.Yıkandım ve çabucak toparlandım.O hızla yola vurdum.Kampımız daha önce de belirttiğim gibi Mestre de tam otoban kavşaklarının olduğu yerde.Hedefimiz Avusturya'da Graz..
Villach'ta yakıt aldığımız benzin istasyonunda Ayşe gurbetçilerle karşılaştı.Bir muhabbet bir muhabbet sormayın.Evlerine davet ettiler .Zar zor ayrıldık.Ben Ayşe burada kalır diye endişeye düştüm bir ara.
MIO yardımı ile tüm trafik kurallarına uyuyoruz.MIO bize tüm radarları,tüm hız limitlerini kafamıza vura vura ögretiyor ve dikte ediyor.Yolda önümüzde giden polis arabasını uzun süre izledik.uygun olan bir yerde tam geçtik ki biraz sonra önümüze geçip bizi durdurdular.Biraz gevezelik ettikten konu trafik puluna geldi.Meğerse hudud ta pek belli olmayan uyarılarla otoban pulu almak gerekiyormuş.Biz atlamışız zaten 4.5 euro luk bir şeymiş.Buna 140 E ceza kesince asabımız bozuldu haliyle.Bu alçak Avusturya Polisi ve Otoban çakalları gelir kaynağını bulmuşlar. 
 
Biz ettik Siz eylemeyin
 Avusturya da otoban kullanıyorsanız hudutta "trafik pulu" almanız gerek.Maalesef bu girerken çok belirgin değil .Bizim gibi uzun süredir Avusturya'dan geçmiyorsanız bu tuzağa düşmeyiniz.Çünkü alçaklık kombine olarak sürdürülüyor .Giriyorsunuz sizi saptıyorlar plakayı ileri bildiriyorlar yaklaşık 100 km girdikten sonra Pul soruyorlar.Bunu özellikle yapıyorlar geri gidip pul alamıyasınız diye. 
Graz (
Osmanlıca:Graç), Avusturya'nın Steiermark eyaletinin başkenti ve Steiermark'ın en büyük şehridir. 
Hergün,günün karelerini toplayarak video haline getirdim ve kolaylık olsun diye You tube'a koydum ...ilgileniyorsanız aşağıdaki linki tıklamanız yeterli: 
 http://www.youtube.com/watch?v=pJQrjZFwPlYŞu anda GRAZ 'da Hava Durumu :
 http://weathersticker.wunderground.com/weathersticker/sunandmoon_metric/language/www/global/stations/11240.gif'
Slideshow Report as Spam

Use this image in your site

Copy and paste this html: