VENEZİA'YA DOĞRU

Trip Start Jun 29, 2008
1
12
88
Trip End Sep 10, 2008


Loading Map
Map your own trip!
Map Options
Show trip route
Hide lines
shadow
Where I stayed
Camping Village Jolly Venice
Read my review - 3/5 stars

Flag of Italy  , Veneto,
Saturday, July 5, 2008

GUN 8 Günlerden Cumartesi    
Sabah 06:00 da üşüyerek uyandım.Bu aldığımız pike bizi korumuyor doğrusu.Daha kalın bir şey gerek.Temmuzda bu olur mu demeyiniz oluyor işte.Toparlandım ve 07:00 de kamp idaresinin açılmasını bekledim.Oradan yola düştük.MIO bizi otoban ve doğru yola sokarken zorlandı.Artık hata bende mi MIO da mı bilemiyorum.Her neyse yolumuza girdik ve saat 11.45 te Venedik Kampımıza vardık. Yerimiz çok iyi.Ayşe ile dinlenmeğe karar verdik öğlen hafif bir şeyler atıştırıp öğleden sonra havuzun olanaklarından yararlandım.Akşam üzeri alış veriş yapmağa karar verdim.Esas amacım Panorama'yı bulmak olmasına rağmen etrafta fazla Otoban girişi olunca tırstım.Bir kez girersen nereden döneceğin belli değil.Bir benzinciye sordum.Tüm alışveriş merkezleri bizim kampın çok yakınında ve paralel yolda bulunuyor.Bir kavşaktan döndüm ve METRO yu buldum.Hemen daldım.Kartım burada geçiyor.Acayip bir alışveriş çektim.Su ,fanta ,cola hepsine 88 E ödedim.Akşam Ayşecik mükellef bir sofra kurdu.Rakılama yaptık sonrada kampın discosunu ziyaret kararı verdik.Ben Viski Cola karışımı bir şeyi arabada hazırlarken İtalyanın biri Ayşeciği götürme teşebbüsünde bulundu.Ulan beş dakika boş bırakmağa gelmiyor İtalya da....üstelik dünyanın kadınları bunları en yeteneksiz aşık olarak seçmiş....neyse .... Biraz oturup döndük.Yıkandım ve yattım .Sivrisinek çok, bu gece çarşafın altına girdim.
Venedik anlatalım biraz
:Venedik,  Kuzey İtalya'nın doğusunda Adriyatik denizi kıyılarında, İtalya'ya bağlı ada şehir. Karaya 4 kilometre uzunluğunda kara ve demiryolu köprüsü ile bağlanır. Yaklaşık 118 adacık üzerine kuruludur. Venedik'te adacıkları birbirinden ayıran 170 kanal ve birbirine bağlayan 400 köprü bulunur.

Venedik, tarih boyunca Avrupa´nın en önemli ticaret başkentlerinden biri olmuştur. Venedikliler, Türklerden ve Araplardan öğrendikleri sayı sistemi ile ticaret aritmetiğini en üst düzeye çıkarmışlar ve bu nedenle bütün Avrupalı tacirler bu aritmetiği öğrenebilmek için Venedik'te açılan birçok okula gelerek eğitim almışlardır.Venedik nüfusu o dönemlerde 300.000 civarında iken günümüzde 72.000'e kadar düşmüştür ve halen azalmaktadır. Yaşlı nüfusun yoğunlukta olduğu Venedik, artık ana karada bulunan Mestre adı verilen yeni şehre doğru kaymaktadır. Venedik'te yaşayanların %50'den fazlası geçimlerini turizmden sağlamaktadırlar. Bugüne kadar ki rekor bir günde 150.000 turisttir. Bu kadar turistik olması ve her şeyin deniz yoluyla taşınması sonucu fiyatlar İtalya'nın geneline göre daha pahalıdır.

Bütün taşımacılığın su yolları ve kanallardan yapıldığı Venedik, Avrupa'nın motorlu kara taşıtlarına izin verilmeyen tek büyük kentidir.

 
 

Şu anda Hava Durumu :
 http://weathersticker.wunderground.com/weathersticker/sunandmoon_metric/language/www/global/stations/16105.gif'

GÜNÜN ÖZETİ

GÜN KM: 265                       KUMULATIF KM:2212

ORT HIZ:75

SÜRÜŞ SAAT :3:30

YAKIT E/L:1,58
My Review Of The Place I StayedLoading Reviews
Slideshow Report as Spam

Use this image in your site

Copy and paste this html: