Life in New Zealand

Trip Start May 27, 2013
1
38
51
Trip End Ongoing


Loading Map
Map your own trip!
Map Options
Show trip route
Hide lines
shadow

Flag of New Zealand  , South Island,
Saturday, March 1, 2014

La vie en Nouvelle Zélande

Salut ŕ tous!

Voici 6 semaines que nous sommes installés ŕ Christchurch, île du sud.

Nous avons trouvés une maison que nous partageons avec 2 autres couples de Kiwis, bien sympa sauf que nous ne les voyons pas beaucoup. Nous avons eu un peut de mal ŕ trouver quelque chose de correct et raisonnable car il y a une vrai crise du logement ŕ Christchurch. Depuis le tremblement de terre en 2011, beaucoup de maisons ont été déclarées dangereuses donc inhabitables ce qui fait que beaucoup de gens sont relogés par les assurances ce qui fait grimper les loyers.

Niveau boulot, moi (thomas) ai trouvé trčs rapidement quelque chose car ŕ la ville est en pleine reconstruction donc il y a énormément de travail de manoeuvre, surtout sur les chantiers. J'ai donc commencé ŕ bosser pour CityCare l'équivalent de la DDE Française, dans la section "waterways", ŕ faire l'entretien et la maintenance des rivičres et canaux de la ville. Débroussaillage, bucheronnage, curage des canaux...les gars sont sympas mais c'est globalement la grosse glande et la paye est ŕ la hauteur de l'effort fournis c'est ŕ dire minimale....
J'ai donc fait ça 5 semaines puis j'ai changé et maintenent je bosse pour une boite australienne qui fait des machines pour l'industrie agro-alimentaire, en gros c'est comme faire du mecano avec 2000 pičces et 100 pages de plans, c'est toujours pas le job de mes ręves mais au moins tu utilise un peu ton cerveau et la paye est plus sympa.
En parallčle de ça je passe pas mal de temps ŕ essayer de trouver quelque chose dans mon domaine, męme si ça ŕ pas donner grand chose pour le moment, je ne déséspére pas.

Lucie a eu un peu plus de mal mais elle a finalement trouvé un office job pour une boîte de BTP, c'est du secrétariat de base mais ça permet d'ętre tranquille pour chercher mieux.

Sinon niveau loisir on est pas mal occupés, on se fait des virées en voiture aux environs de Christchurch, des randos, des courses d'orientations... J'ai une ancienne collegue de boulot, Clemence, qui est ŕ CHristchurch depuis 9 mois donc on fait pas mal de chose ensemble et ils nous indique souvent des choses sympas ŕ faire.

Voilŕ voilŕ pour les nouvelles, d'ici quelques jours, maman et Adrien viennent nous rejoindre pour 3 semaines et dans 2 mois c'est un copain et sa chérie qui vienne nous rendre visite donc ça va ętre sympas!!!

Bises ŕ tous!!! 

Život na Novém Zélandu

Tak už je to 6 týden co jsme se zabydleli na jižním ostrově v Christchurch.

Bydlíme v domě, o který se dělíme s dalšími dvěma páry. Všichni pracují, takže se s nimi během týdne moc nepotkáme. Mysleli jsme si, že najít bydlení nebude žádný problém, ale opak se ukázal být pravdou... Od zemětřesení, které tu bylo v roce 2011 je stále mnoho domů poničených a neobyvatelných. Lidé byli z těchto domů přemístěni pojišťovnami do náhradních domovů, což ale zpusobilo, že ceny pronájmu neuvěřitelně vzrostly a k tomu poptávka výrazně převyšuje nabídku.

Co se práce týčem, tak Thomas našel okamžitě (sice ne ve svém oboru, ale alespoň něco do začátku). Pracoval pro "CityCare" v oblasti údržby vodních kanálů a městkých rybníků, ve zkratce...sekal trávu a kácel stromy. Mzda nic moc, ale nutno říct, že se tam většinu dne hlavně lelkovalo a rozhodně se nikdo nepředřel. Po 5 týdnech toho měl plné zuby a tak teď pracuje pro Australskou firmu, kde montují a demontují pásové stroje pro továrny. Tak pro představu skříň z Ikei která se skládá z 2000 dílů a návod na sestavení o 1000 stránkách. Ještě pořád to není jeho práce snů, ale aspoň musí trochu zaměstnat mozek. Takže dále rozesílá životopisy a snad se někdo z oboru ozve.

Mě to hledání práce nešlo tak rychle. Na práci na dobu neurčitou si tu lidi s ročním vízem ani nezvou na pohovor, takže tím se mi nabídka výrazně zúžila. Byla jsem sice na několika pohovorech, ale jelikož většina krátkodobé administrativní práce jde přes personální agentury všechno trvá věčnost...nejdřív poslat životopis, pak se vám možná ozvou, pak musíte vyplnit spoustu testů (word, excel atd) a pak jdete na pohovor do agentury a pak teprve možná ke klientovi. No nakonec mi to trvalo přes 5 týdnů než jsem našla alespoň něco (skenování a kopírování). To už jsem stihla vyměnit po týdnu za něco trošku zajímavějšího (administrativní asistent)...tak uvidímě jak to půjde dál.

O víkendech se snažíme vyrážet z Christchurch do okolí na výlety, rybaření a trempování. Také jsme již párkrát běželi orientační běh. Thomasova bývalá kolegyně z práce ze Sisteron je tu již s přítelem 9 měsíc, takže nás seznámila s jejími kiwi kamarády a také nám nejednou poradila co stojí za to navštívit a vidět.

Za několik dní za námi dorazí Thomasova maminka s Adrienem (Thomasuv brácha) tak se těšíme (přesto, že nám nemůžou přivést žádný sýr ani saucisson). Zůstanou tu 3 týdny a potom nás v dubnu čeká návštěva kamaráda z Francie s přítelkyní.
Slideshow Report as Spam
  • Your comment has been posted. Click here or reload this page to see it below.

  • Please enter a comment.
  • Please provide your name.
  • Please avoid using symbols in your name.
  • This name is a bit long. Please shorten it, or avoid special characters.
  • Please enter your email address to receive notification
  • Please enter a valid email address

Comments

Chose on

Ahoj! Koukám, že jste se od našeho posledního setkání v Luang Prabangu posunuli o pěknej kus cesty - Zéland vypadá skvěle, přeju hodně štěstí v práci!
Pepa

Use this image in your site

Copy and paste this html: