Condoriri + huayna potosi

Trip Start Jan 12, 2010
1
42
115
Trip End Jul 07, 2010


Loading Map
Map your own trip!
Map Options
Show trip route
Hide lines
shadow

Flag of Bolivia  , La Paz,
Friday, May 7, 2010

החלטתי שוב לצאת לטרק. רובם פה מחייבים מדריך, לפעמים כי אין לך מושג לאן ללכת ולפעמים כי פשוט שודדים אותך (ראה בהמשך). ומסכן שכמוני לא מצא מי שישלך איתו כדי להוזיל עלויות.. בסוף החלטתי שמדריך פרטי יכול להיות גם נחמד.
הטרק בשמו - קונדורירי (ראש קודור באיימרה) התחיל די ברגל שמאל. משום מה החלטתי שאחרי שהשלמתי מניין בבית חבד (ולדברי הרב הייתי אמור לקבל מזה סיפוק הרבה יותר גדול מדתי שאומר את התפילות כל יום מבלי לרדת לעומקם של המילים - שיהיה) שיהיה נחמד לאכול פלאפל באותו הבית חבד. דבר שבדיעבד התברר כטעות איומה, כי לא ישנתי בכלל בגלל הפלאפל הזה ובמקום זה השמעתי קולות גרוניים לתוך האסלה. למען הפרוטוקול - אני עדיין ממשיך לאכול הכל פה. זה לא האוכל הבוליביאני, זאת קנוניה ישראלית שמטרתה לגרום לי לאכול רק אורז מטוגן. וזה לא יצליח להם!
ביום למחרת יצאתי חלוש ומטושטש עם המדריך שלי. על הדרך נתקע לנו האוטו במקום שהתפאורה ל-דה הילס הב אייס, נראה כמו מגרש משחקים לילדים. סורי לא יהיו תמונות, הייתי גמור מדי בשביל לצלם את הצ'ולות שחופרות בזבל, הבתים מבוץ והכלבים... אחרי שכוחותינו חילצו את האוטו נתקענו שוב הפעם בחסימת כבישים. הערת שוליים: הכפריים עושים פה את זה למכביר במחאה על זה שלא בונים להם כבישים (עין תחת עין) הם חוסמים והורסים את הכבישים הקיימים בכפר שלהם ככה שלעבור בשטח כפרי לפעמים הופך להיות בלתי אפשרי. אחרי תלאות של חצי יום הצלחנו להגיע לתחילת הטרק, כפר שיש בו 4 בתים ו40 למות.
ההליכה ב 4700 אחרי הבילוי עם האסלה מאמש לא הייתה קלה וכיפית, ולפעמים אפילו להיפך..
רופאים ללא גבולות ממליצים לא לעלות יותר מ300 מטר ביום מעל 3500, ובהתחשב בעובדה שלה פז נמצאת הגובה של 3700 אפשר להסיק שהבוליביאנים די שמים פס על ההמלצה הזאת.

ביום השני זה השתפר, עלינו לפס די גבוהה שממנו רואים את הטיטיקקה, אבל מה שבאמת היה מענין בפס זה כתובת ענקית על הריצפה "ג'ון - מתי כבר תזיין?!"
בהתחשב בעובדה שבוליביה תמיד נמצאת באמצע הטיול ואף פעם לא מתחילים ממנה אז אני גם מצטרף לשאלה ומחזיק אצבעות לאותו הג'ון המסתורי.

הערב היה אפילו יותר טוב (למרות הקור הנוראי), הצלחתי לשבור את הקרח עם המדריך, אירינאו, ולדבר איתו על אישתו, הישראליות שמזדיינות, החיים שלו ומה לא, וכל זה כשאנחנו שוכבים בחושך על הריצפה באיזה ריפוחיו שומם. אחד הדברים המענינים שהצלחתי לגלות על החיים בבוליביה היה פיצוח תעלומת שיני הזהב (ראה איור למטה) למה לעזאזל הם עושים מסגרת מזהב סביב שן, או לפעמים כמה. אפילו שלפנסיונרים רוסים יש משהו דומה מאוד, עדיין לא הבנתי.
מסתבר שהשן עם הזהב היא כתר, פשוט מקושט, מין סמל סטטוס...

הטרק עצמו היה לגונות והרים מושלגים -  לא משהו שלא ראיתם (ראיתי) בעבר. אבל ההיי לייט הוא טיפוס לאחד מהפסגות הללו, הואינה פוטוסי. בהתחלה עשינו יום אימון על קרחון שאשכרה כולל טיפוס, עם קרמפונים, חבלים ועם 2 גרזנים - למתענינים - קשה, מאבדים את הנשימה די מהר, אבל הרגשתי משהו בין אלפיניסט לצב נינג'ה לפרק זמן קצר. לוקח זמן עד שלומדים לסמוך על השיניים של הקרמפון ולהבין שאפשר לשים את הרגל גם אם רק האגודל עומד על קצה של קיר קרח מעל סדק של 5 מטר. אחרי האימון בקרחון עלינו להיי קמפ שהוא ב 5400 מעט (200 מטר)יותר גבוה מהפס של האנפורנה שבו הייתי בטוח שאני בקושי נושם ואפילו יושנים שם. יושנים זה מילה קצת חזקה אם אתה צריך לקום ב12 בלילה, אבל עדיין, הקטע הזה עם עלי הקוקה פשוט אדיר, ישנתי כמו תינוק ואפילו היו לי חלומות. ב1 בלילה יצאנו 5 אנשים, כל אחד קשור בריתמה למדריך שלו לכבוש את הפסגה. לקח לנו 4 שעות לעלות עד 6200 של הפסגה, הרבה פחות ממה שהמדריכים שיערו, ככה שבסוף עוד חיכינו שעה עד שתזרח השמש. נשמע קל לחכות שעה? ממש לא! למרות שלבשתי כמה זוכות של כל דבר, גרביים חולצה סוודר, מכנסיים, כפפות, עדיין ממש סבלתי מקור. סעאמק, קפאו לי המים בתוך התיק, וכשהסתכלנו במד חום אחרי שהשמש כבר זרחה היה 7-...
העליה לא היתה קשה למרות שבחלק מהמקומות הזוית הייתה מעל 50 וממש נאלצנו להשתמש בגרזנים כדי למשוך את עצמינו למעלה, רק רגליים כבר לא סחבו..
הנוף? מדהים והחוויה עצמה שווה כל בוליביאן ששילמתי עליה.
Slideshow Report as Spam
  • Your comment has been posted. Click here or reload this page to see it below.

  • You must enter a comment
  • You must enter your name
  • You must enter a valid name (" & < > \ / are not accepted).
  • Please enter your email address to receive notification
  • Please enter a valid email address

Comments

Mark on

Its a first post since you started your trip that made me a bit jealous. Bastard :-)

koyaya
koyaya on

if you had known the whole truth, you would be jelous long time ago :)

Marina on

I see, I am not the only one jealous here :-)
--
But dear Michael, please notice.. there is no such a word on HEbrew "yoshnim", I must say!

baklit on

Amazing...

Use this image in your site

Copy and paste this html: