ANCUD (Isla Chiloe)... (Pinguenera)

Trip Start Feb 20, 2013
1
23
52
Trip End May 22, 2013


Loading Map
Map your own trip!
Map Options
Show trip route
Hide lines
shadow
Where I stayed
13 Lunas Hostel Ancud
Read my review - 5/5 stars

Flag of Chile  , Isla Chiloe,
Tuesday, March 12, 2013


ANCUD ve HOSTEL 13 LUNAS...

Kaldığım en harika Hostel "13 Lunas". Fotoları görünce hak vereceksiniz. Ve bir Hostel'in sıcak havasına kalanların kısa sürede uyumu eklenince harika tatil günleri.

İlk gece gün batımında dinlenme/demlenme sonrası CURANTO yeme denemesi yapacak arkadaşlara katılıp tavuk suyu çorbamı keyifle yedim. Onların mide ağrısı durumunu görünce bu CURANTO'nun bana göre olmadığını bir kez daha teyit etmiş oldum. Ardından güzel bir uyku.

Ertesi sabah Penguenlere merhaba yolculuğu. Penguenler tek eşli. Bir yıl sonra gelip eşini bulup onunla çiftleşiyor. Eylül buraya geliş zamanları. MACELLAN türü penguenler bunlar. Cormoran kuşları ve portakal gagalı ördekler ve buraya özgü kuşlar. Hosteli idare eden gençlerin Land Rover'ı ile gidiliyor. Önce Penguen gezisi ardından çeşitli koylar. Penguenlerin son ekipleri kalmış Mart sonu hepsi güneye göç ediyor, gelecek yıl Eylül'de tekrar gelmek üzere.

Amerikalı arkadşımız Nick ıslak elbisesi ile surf yaptı. Ben kuru kalmayı tercih ediyorum. Los Antiguos'da nasıl o göle girip yüzdüm hale hayret ediyorum. Sağolsun Wilko'nun gazına geldim. :)

Penguen gezisi sonrası Hostel'de nereden aklıma geldiyse mercimek çorbası canım çekti ve maceram başladı. Ben bu çorbaya patates ve havuç rendesi de  koyuyorum.Ama asıl sorun mercimek demeyi bilmiyorum. Artık konuşuyoruz özgüveni olunca attık kendimi markete... Hadi anlat anlatabilirsen MERCİMEK'i. Oldu sonunda LENTEJAS imiş mercimek. İçine katmak için domates, sarımsak, yeşil biber ve zeytinyağını da ekleyince benim çorbam önce büyük tencere ardından da kazana dönüştü. İyi ki de öyle oldu. Colombia'dn Maria'nın yaptığı lazanya ile birlikte tüm hostel cümbür cemaat akşam yemeği. Öncesinde geleneksel günbatımı ve gitar muhabbeti. Seviyorlar Türk şarkıları.

Yemek sonrsı Meksika'lı şair ve yazar Luz (Işık anlamında) ve Brezilya'dan şair Milena ile şiir muhabbeti Orhn Veli'nin anlatamıyorumuna bayıldılar. Bir de benim şiirlerime. Türkçe kayıt ettiler. Güzel gece idi. Bol şarap ve  muhabbet...

13 Mart 2013
Bütün günü size ayırdım. Blog yazıları, foto yüklemeleri ve yedekleme işleri..

Haydi fotolara... (Bunları yüklemek bazan 4-5 saatimi alıyor. hazır internet bağlantısı iyi iken hemen başlayalım)

Sevgiler...

Post your own travel photos for friends and family More Pictures

Slideshow Report as Spam

My Review Of The Place I StayedLoading Reviews
  • Your comment has been posted. Click here or reload this page to see it below.

  • You must enter a comment
  • You must enter your name
  • You must enter a valid name (" & < > \ / are not accepted).
  • Please enter your email address to receive notification
  • Please enter a valid email address

Comments

cahit dilek on

Sen Türkiye'nin Kristof Kolomb'usun koçum. Hele dönüşe kadar sakalı kesmezsen tam Kolomb olacaksın. Durmak yok yola devam. Unutma Atatürk'ün dediği gibi hiç durmamamk üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar.

Nihani Bayindir on

İyi gezmeler Gürcan Bey, yolun açık keyfin bol olsun.

Orhan on

Yazılarınızı ve fotoğraflarınızı GİD Bülentle, serviste gıptayla inceliyoruz. İnternetten de olsa sizinle yolculuk güzel. Darısı başımıza...

Aozkara on

Bize çorba yok mu :)

Aysegül on

Wish I were there!

gulgun on

gurcan slm,elıf naz ıle bırlıkte yazı ve fotolarına bakıyoruz.hersey cok guzel ve keyıflı gorunuyor.dılerım sen donmeden Bulent de gelmıs olur,sana hosgeldın derız bırlıkte.I hope my wısh comes true! Cıao!

akin bozkurt on

helal olsun seni takip ediyoruz

Use this image in your site

Copy and paste this html: