USHUAIA...

Trip Start Feb 20, 2013
1
11
52
Trip End May 22, 2013


Loading Map
Map your own trip!
Map Options
Show trip route
Hide lines
shadow

Flag of Argentina  , Patagonia,
Wednesday, February 20, 2013

USHUAIA,  19-20 FEBRUARY 2013, ARGENTINA.
.

The blog is being followed (hopefully) by the countries all around the world. :)

I just want to say HELLO to the new-followers...
You will have some photos (maybe including yourself) but the main language will be Turkish.
For spesific issues to be addressed I will use the related language with related topica and person.

Thanks and "Hi !" to everyone.

The southernmost point of my voyage for now. I say it for now because I am sure that The Arctic Voyage will be more interesting (hopefully in the future.)


Gezimin en güney kısmı USHUAIA'dan selamlar.
Şimdilik en güney kısmı...

Buenos Aires'teki bunaltıcı 30 dereceler ve nemden sonra burası 5 derece santigrat ile karşıladı beni.

Ushuaia o kadar ahım şahım bir kent değil. Kutup bölgesine en yakın yerleşkelerden biri olması ve Antarktika'ya yapılan "Cruise" (yani bize Kruvaziyer adıyla (komik) geçen) seferlerinin yapıldığı yer olması. Uzuun süreler kalmanın bir anlamı yok ama en güneydeki yerleşim sıfatı ile uğramadan olunmaz bir yer diyorlar. Ama doğanın çok daha güzel patagonyacasını daha kuzeyde göreceğime inanıyorum.

Celal'cim Kışlıklar devreye girdi. Merak etme. Çok da işe yaradılar.Teşekkür ederim. Çantan ise ilk otobüs yolculuğunda telef olacağa benziyor. :)

Şimdilik diyorum çünkü buradan Arktik bölgeye kalkan gemi turlarına katılanlarla konuştukça müthiş hikayeler dinledim. Müthiş resimler ve videolar. Bu buaralara bir daha geleceğiz anlamına geliyor kısmetse.

Burada sıradan turistlerin yapacağı birkaç temel şey var.

Beaggle Kanal Gezisi,
Tierra Del Fuego Nacional Park Dolaşması,
Müze Gezisi ve
diğer muhtelif geziler.

Fotoları yükleme zaman aldığı için olabildiğince paylaşacağım. İnanın bu tempoya zaman yetmiyor. Hem gezmek hem yazmak hem fotoğraflamak. Hızımı biraz azaltıp keyfime bakayım diyorum.

Umarım başarabilirim. Çünkü ben paylaşmayı ve sizlerden sesler, düşünceler, tavsiyeler almayı; orada varlığınızı hissetmeyi ve Rafet SÖNMEZER'in her zaman dediği gerçek PAYLAŞMAYI seviyorum.

Fotolar kendini anlatsın (tekrar hatırlatıyorum zaman oldukça yenilerini yükleyeceğim. Üye olun haber edinin ki PAYLAŞTIĞIMIZI bileyim.)

Sevgiler...

Slideshow Report as Spam
  • Your comment has been posted. Click here or reload this page to see it below.

  • You must enter a comment
  • You must enter your name
  • You must enter a valid name (" & < > \ / are not accepted).
  • Please enter your email address to receive notification
  • Please enter a valid email address

Comments

blntbkn
blntbkn on

Kardeşim
Şu an dolandığın topraklar Charles Darwinin evrim teorisini keşfettiği 10 yıla yakın süren seyahatin en kritik aşamasını geçirdiği topraklar. Tierra del Fuegonun kavruk kalmış kabile arkadaşlarımdan adaya da numune götürüyorlar.Beagle kanalının isim babası da gemi.HMS BEAGLE. Darwinle ilgili bir ize rastlarsan yazar mısın.Ayrıca o bölgede haşaratlardan ve böceklerden uzak dur.O bölgede yaşadığı bir sokmasından şüphelendiği bir hastalıktan kusma nöbetleriyle ömür boyu yaşıyor Darwin.
Kardeşim, ara yolculuk kısımlarını nasıl yaptın.Araba kiralamayı düşündün mü?Seyyah adaylarına da küçük tiyolar versene.
İyi sosyal darwinleşmeler.
Görüşmek üzere
Bülent

baha on

efenim gutupa az kalmis, penguenler bile gorunuyor. heyecanla seruveninizi takip ediyoruz. yirtici hayvanlara fazla yaklasmayin.

Kuzen Kürsat on

Harika... Penguenleri doğal ortamında gören ilk tanıdığım kişi olabilirsin sevgili kuzenim :) Bir süredir bakmamıştım buraya, ama bu gece seninle beraber birkaç şehri birden gezdim. Tekrar ediyorum Harika... Hele ki bu anlık postalar gerçekten bizi de seninle beraber gezdiriyor... Süper buluş, süper efor...

Utku sensoy on

Sevgili dostum,
Nihayet bloğunu bana bildirebildin! Az önce elime geçer geçmez hepsini inceledim, öncelikle senden sağlık haberlerini alabilmek beni çok mutlu etti. Keyifli bir geziye benziyor, bizim için de gez, gör, eğlen, öğren, Dinlen... Ben de bir kaç saat önce Antalya'dan geldim. Burada her şey yolunda artık sık sık bloğuna gizer senin neler yaptığını öğrenirim. Darvin'in topraklarında olmak müthiş heyecan verici olsa gerek. Sağlıcakla kal sevgili dostum.

Sinan on

Fotoğraflar gerçekten çok güzel... Teşekkürler...

Alp Kayiran on

Baba oralara kadar gidip de Horn Burnunu görmeden gelirsen bahriyeliliğinden şüphe ederim

Alp Kayiran on

TCG kepi takıp kıyıda takılmak olmaz :)

gokhntrapezo on

motorla buralar gezilir mi?

Gurcan on

Yok buralara tekne ile geliyorsun. Korunan dogal alanlar. Ama buraya gelecek tekneye kadar motor ayri bir keyif olur. Motorla cok gezenler var.

Use this image in your site

Copy and paste this html: